Ekonomi

Özelleştirme İdaresi 10 ilde 12 taşınmazı satışa çıkardı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, 10 ilde 12 taşınmazı satış formülüyle özelleştirecek.

İdarenin yatırımcılara yönelik duyurusu Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre Afyonkarahisar merkez, Aydın Kuşadası, Bursa Karacabey, Erzurum Palandöken, Gaziantep Şehitkamil, İstanbul Kartal, İzmir Konak, Sakarya Arifiye, Tunceli Ovacık ve Yalova’dır. Türkiye’nin merkez ilçelerindeki 12 gayrimenkul satışa sunuldu.

Bu taşınmazlar için illere ve metrekareye bağlı olarak 750 bin liradan 25 milyon liraya kadar değişen tutarlarda geçici depozito belirlendi.

İhaleler, birden fazla istekliden kapalı teklif alınarak, pazarlık yapılarak “pazarlık” yoluyla düzenlenecek ve görüşmeleri devam edenlerle yapılacak açık artırma ile sonuçlandırılacak.

İhaleye, belgelerinde gayrimenkul edinebileceklerine dair karar bulunan gerçek ve tüzel kişiler, ortak girişim grupları, kooperatifler, vakıflar, gayrimenkul yatırım fonları ve dernekler katılabilir.

Yatırımcılar, Afyonkarahisar ve Bursa Karacabey Canbalı’daki gayrimenkuller için 28 Kasım’a kadar, Karacabey’in Kurşunlu, Erzurum’un Palandöken, Tunceli’nin Ovacık ve Gaziantep’in Şehitkamil bölgelerindeki gayrimenkuller için ise 29 Kasım’a kadar teklif verebilecek.

Sakarya’nın Arifiye, İzmir’in Konak, Yalova’nın merkez ilçesi ve Aydın’ın Kuşadası ilçelerindeki taşınmazlar için son teklif verme tarihi 30 Kasım, İstanbul’un Kartal ilçesindeki taşınmazlar için ise 7 Aralık olarak belirlendi.

İhaleye katılacak isteklilerin her gayrimenkul için farklı ihale şartnamesi alması, her gayrimenkul için farklı teklif sunması ve ihale ve ihale şartnamesinde istenen belgeleri kurumun Ziya Gökalp Caddesi No: 80 Kurtuluş adresine elden teslim etmesi gerekmektedir. / Ankara, son ihale tarihinde saat 18.00’e kadar. .

haber-fatsa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu