Haber

Milli futbolcu Gilberto Hernández silahlı saldırıda öldürüldü

Panama milli futbolcusu Gilberto Hernández, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Silahlı saldırganların aralarında Hernández’in de bulunduğu bir grup kişiye ateş açtığı, saldırıda 7 kişinin de yaralandığı paylaşıldı.

BBC’nin haberine göre, Colón kentindeki bir binaya düzenlenen saldırının hedefinin Atlético Independiente oyuncusu Hernández olup olmadığı ve saldırının arkasındaki sebebin ne olduğu henüz belli değil. Basına yansıyan bilgilere göre silahlı saldırı 3 Ağustos Pazar günü yerel saatle öğle saatlerinde gerçekleşti. İki silahlı adam, bir taksi şoförünü kendilerini Barrio Norte mahallesindeki bir binaya götürmeye zorladıktan sonra binada toplanan insanlara ateş açtı. Saldırganlar olay yerinden kaçtı.

2023 YILININ İLK 8 AYINDA 50’DEN FAZLA KİŞİ ÖLDÜ

Silahlı saldırıda hayatını kaybeden futbolcunun babası, Colónlu gençlere ‘şiddeti durdurma’ çağrısında bulundu. Yetkililere seslenen baba, “Gençleri bu şiddetten kurtaracak projelere başlamalarını” istedi. Hernández’in babası da saldırganları teslim olmaya davet ederek, “Daha fazla zarar vermeyin” dedi. Panama Futbol Federasyonu ve Gilberto Hernández’in kulübü de aileye başsağlığı dileklerini iletti.

Colón’da, şehirdeki uyuşturucu kaçakçılığı rotalarının kontrolü için iki rakip çete arasında devam eden çatışmalar nedeniyle özellikle son iki ayda cinayetlerde artış yaşandı. Buna göre 40 bin nüfuslu şehirde 2023 yılında şu ana kadar 50’den fazla kişi öldürüldü. Aynı zamanda bir liman kenti olan Colón, Panama üzerinden Güney Amerika’dan Avrupa’ya kokain kaçakçılığı için bir geçiş noktası olarak değerlendiriliyor.

Silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden 26 yaşındaki futbolcu Gilberto Hernández, ilk kez Mart 2023’te Guatemala karşısında milli formayı giymişti. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu