Yaşam

İzmir ve Bodrum Michelin Guide’ın Türkiye haritasına eklenecek

Michelin Guide, Türkiye’deki seçeneklerine İzmir ve Bodrum’u da ekleyecek. Michelin grubundan yapılan açıklamaya göre, ilk kez gerçekleşecek İzmir ve Bodrum restoran seçimleri, rehberin İstanbul’daki ikinci seçimiyle birlikte 9 Kasım’da İstanbul’da yapılacak özel bir törenle açıklanacak.

Michelin Guide’ın Uluslararası Direktörü Gwendal Poullennec, “Geçen yıl İstanbul’a ilk ziyaretlerini gerçekleştiren müfettişlerimiz, yol haritalarına İzmir ve Bodrum’u dahil etmekten büyük mutluluk duyuyorlar. Bu iki lokasyon, kültür ve turizm açısından unutulmaz ve benzersiz deneyimler sunmanın yanı sıra, aynı zamanda keşfedilmeyi hak eden bir mutfak kültürüne de sahip.”

Poullennec şunları da kaydetti:

“İzmir ve çevresi, yerel kültürü ön plana çıkaran ve birçok genç şefin üst düzey gastronomi yeteneklerini sergileyebileceği heyecan verici restoranlara sahipken, Bodrum, lüks tatil köylerinde yenilikçi konseptler sunan restoranları ve şehir merkezinde yer alan klasik ve kolay erişilebilir restoranlarıyla öne çıkıyor. Bu iki yeni bölgeyi Michelin Guide ailesine dahil ederek, Türkiye’nin kaçırılmaması gereken bir gastronomi destinasyonu olduğu mesajını vermek istiyoruz.”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy şu değerlendirmelerde bulundu:

“İstanbul’dan sonra turizmde önde gelen destinasyonlarımızın ortasında yer alan İzmir ve Bodrum’un gastro şehirler olarak öne çıkmasından son derece mutluyuz. Özünde sürdürülebilirlik kavramını barındıran mutfak kültürümüzün zenginliğini, tarladan sofraya yaklaşımıyla bölgenin en kaliteli ürünleriyle harmanlayan yetenekli şeflerimiz sayesinde. Bu lezzetleri tatmak için İzmir ve Bodrum’a gelecek ziyaretçiler, turkuaz sulardan ve derinliklerden Türkige’nin tarihi mirasını görebilecek. Türkiye’nin gastronomi turizminde büyüyen potansiyelini göstermenin prestijiyle, bu 2 yeni bölgenin Michelin Rehberi’ne eklenmesinden büyük mutluluk duyuyoruz ve önümüzdeki yıllarda yeni şehirlerimizin de listeye ekleneceğine yürekten inanıyoruz.”

keskin-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu