Haber

Covestro ve Cgn Arasında Önemli Yenilenebilir Enerji Tedarik Sözleşmeleri İmzalandı

BERLİN, 14 Aralık (Xinhua) — Alman kimya grubu Covestro Salı günü Çinli üretici CGN New Energy ile yenilenebilir enerji konusunda çok sayıda elektrik satın alma anlaşması imzaladığını duyurdu.

Ocak 2023’te yürürlüğe girecek olan anlaşmalar kapsamında Covestro Integrated Plant Shanghai, CGN’nin Çin’in kuzeybatısındaki Qinghai eyaletindeki Lenghu kasabasındaki rüzgar ve güneş enerjisi santrallerinden yılda yaklaşık 300 gigawatt-saat (GWh) yeşil enerji satın alacak.

Covestro’nun Şanghay tesisi başkanı Yun Chen Salı günü Xinhua’ya verdiği demeçte, “Gelecekteki karbon maliyetleri ve çevresel faydalar göz önüne alındığında, yenilenebilir enerji için elektrik satın alma anlaşmalarının giderek daha rekabetçi hale geleceğine inanıyoruz.”

Plastik konusunda uzmanlaşmış Alman şirketi, yenilenebilir enerji kullanımı yoluyla Çin’deki karbon emisyonlarını yılda yaklaşık 126.000 mt karbondioksit azaltmayı hedefliyor.

Covestro CEO’su Markus Steilemann, “Covestro, 2035 yılına kadar iklim nötr olmayı hedefliyor ve bu hedefe ulaşmak için dünya çapındaki üretimini sistematik olarak yenilenebilir enerjilere dönüştürüyor” dedi.

Yenilenebilir enerji şu anda şirketin Şanghay’daki tesisinin bazı bölümlerine güç sağlıyor ve tesislerin bu yıl kuzeybatı Çin’den 300 gigawatt-saatten fazla güneş enerjisi kullanması bekleniyor.

Temmuz ayında, Alman şirketi Şanghay’da iki yeni üretim tesisinin temellerini attı.

Gelecek yıl, şirketin Çin’in güneyindeki Guangzhou ve Foshan’daki tesisleri, CGN’nin Guangdong eyaletindeki açık deniz rüzgar çiftliklerinden gelen yenilenebilir elektriği kullanmaya başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu