Yaşam

Adıyaman’da enkazdan çıkardığı köpeği sahiplendi

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden Adıyaman’da yaşayan Umut Yamuktu, deprem gecesi hasarlı evinden ailesiyle ayrıldıktan sonra çevredeki bazı binaların yıkıldığına tanık oldu.

Bir binanın enkazından köpek sesi geldiğini duyan Yamuktu, oğluyla birlikte burada çalıştı.

Kurtardığı ve “Bıncır” adını verdiği köpeği sahiplenen Yamuktu, 23 gündür birlikte olduğu köpeğe ailesiyle birlikte kaldığı çadırda bakıyor.

“Onu enkazdan çıkardığımda titriyordu”

Yamuktu, deprem gecesi yaşanan facianın büyüklüğünü anlatmaya kelimelerin yetersiz kaldığını belirterek, şunları kaydetti:

04.17 çöküşün başlangıcıydı. Adıyaman’ın salladığı seslere uyandık. Allahu Ekber diyerek dışarı çıktık. Karla karışık yağmur yağıyordu. Eşim ve çocuklarımla çıplak ayakla dışarı çıktık. dayanamadık 80 saniyelik bir şok yaşadık. Arabaya bindik, 200 metre gittikten sonra boş bir yer buldum. Pencereyi açtığımızda bir köpek sesi duyduk. Oğlumla birlikte enkazda çalışmaya başladık. Köpeği yarım saatte çıkarabildik. Eşime getirdim eteğine sardı. titriyordu. Enkazdan çıkardığım tek canlı bu. Adını ‘Bıncır’ koydum. Beni görmese çıldırırdı, ben aynıyım. Bu büyük bir aşk. Aramızda yıkıntılardan doğan bir aşk var. Aramızdaki aşkı tarif edecek kelimeler yok.

Bıncır’ı ekmekle beslediğini ve çok imkanı olmadığını belirten Yamuktu, hayırseverlerden, kurum ve kuruluşlardan köpek maması takviyesi beklediğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu